Z kart historii SIMP

Ogólnopolska Konferencja Mechaniki Maszyn Włókienniczych i Dźwigowych - 1988

Data: 28.02.2024

Po raz trzeci Sekcja Teorii Maszyn i Mechanizmów przy ZG SIHP - Oddział w Bielsku-Białej z pomocą władz i pracowników Instytutu Mechaniczno-Konstrukcyjnego Filii Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej oraz członków Kół Zakładowych SIMP BEFRMY i BEDESu organizuje Ogólnopolską Konferencje Mechaniki Maszyn Włókienniczych i Dźwigowych. Obecna  Konferencja  odbywa  się w roku kilku Jubileuszy, a mianowicie XV-lecia działalności Instytutu Mechaniczno-Konstrukcyjnego Filii Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej, XXXV-lecia istnienia Przedsiębiorstwa Doświadczalno-Produkcyjnego Dzwigów Samochodowych' BUHRR-BEDES i CLXV-lecia produkcji urządzeń i maszyn dźwigowych w Bielsku­ Białej. W 1988 roku mija również pół wieku działalności SIMP w środowisku bielskim.

III Ogólnopolska Konferencja Mechaniki Maszyn Włókienniczych i Dźwigowych odbędzie się dniach 13-15 kwietnia 1988 w Domu Wczasowym Transportowiec w Bielsku-Białej pod Dębowcem.

Referaty zgłoszone przez Uczestników Konferencji po zaopiniowaniu przez wybitnych pracowników nauki - specjalistów poruszanych zagadnień, których zaproszono do udziału w pracach Komitetu Naukowego Konferencji zostały zgrupowane w17 sesjach plenarnych i dyskusyjnych. W zeszycie opublikowano  42 referaty, w tym 15 z zakresu mechaniki maszyn włókienniczych i 24 z zakresu maszyn dźwigowych i roboczych. W opracowaniu zachowano bez zmian autorską formę redakcyjną.

Organizatorzy serdecznie dziękują       wszystkim        instytucjom i osobom, które przyczyniły się, do zorganizowania  obsługi Konferencji. Szczeglinie dziękuję samodzielnym  pracownikom nauki ze środowiska krakowskiego, warszawskiego, łódzkiego, bielskiego i wrocławskiego  za pomoc  i nieodpłatne wykonanie recenzji prac zgłoszonych do wygłoszenia w trakcie obrad Konferencji.

Komitet Organizacyjny