Konferencja "Inżynier XXI Wieku" pod patronatem SIMP

Data: 28.12.2023 Kategoria: Konferencje

8 grudnia 2023 roku odbyła się XIII Międzynarodowa Konferencja Studentów oraz Doktorantów "Inżynier XXI wieku".  Zakres tematyczny obejmował szeroko rozumiane zagadnienia z informatyki, elektroniki, mechaniki, biotechnologii, mechatroniki, transportu, automatyki i robotyki, inżynierii produkcji i innych.

inzynier-9.webp

Z roku na rok konferencja zyskuje coraz większe uznanie wśród środowiska naukowego i przemysłowego. Dzięki wsparciu sponsorów, partnerów oraz zaangażowaniu młodych badaczy, staje się areną umożliwiającą prezentację innowacyjnych pomysłów, inspirujących prezentacji oraz ciekawych dyskusji.

Wykłady, warsztaty oraz szkolenia były prowadzone w kilku salach równocześnie, a w foyer uczestnicy konferencji prezentowali swoje prace w ramach sesji posterowej. Równocześnie odbywały się pokazy firm wspierających Koło Naukowe „Inżynier XXI wieku”. Osoby, które nie mogły bezpośrednio uczestniczyć w konferencji, mogły obserwować obrady w ramach transmisji on-line, poprzez serwisy internetowe uczelni oraz serwisy społecznościowe.

inzynier-19.webp

Konferencję zainaugurowano interdyscyplinarnym wykładem pt.: Leonardo da Vinci inżynier i artysta - inspiracja dla współczesnych, który wygłosili Rektor Profesor Jacek Nowakowski oraz Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego Profesor Ernest Zawada.

inzynier-13.webp

Podczas konferencji odbywały się także inne wydarzenia np. otwarto nowe laboratorium systemów wizualizacji produkcji FlexSim Simulation Software. Ponadto w holu głównym zaprezentowano najnowszego Cobota Kawasaki. Prezentację prowadzili pracownicy firmy ASTOR wspomagani przez studentów KN "Inżynier XXI wieku". Była to jedna z pierwszych prezentacji w Polsce!

inzynier-14.webp

W trakcie konferencji „Inżynier XXI wieku”, tak jak to miało miejsce w poprzednich jej edycjach, przeprowadzono konkursy:
- na najlepszą prezentację, kategoria: studenci oraz doktoranci (werdykt wydaje Komitet Naukowy Konferencji),
- na najlepszą prezentację, kategoria: szkoły średnie (werdykt wydaje Komitet Naukowy Konferencji),
- na najlepszą pracę, kategoria: otwarta (werdykt wydaje Dziekan WBMiI).

Listę nagrodzonych prac przedstawiono poniższej:

Kategoria: studenci oraz doktoranci

Mateusz HANDZLIK, Damian KOLNY, Ewa KACZMAR-KOLNY

Racjonalizacja harmonogramu produkcyjnego z uwzględnieniem specyfiki branży motoryzacyjnej metodą podziału i ograniczeń

Daria FEDOROVA, Vladimír TLACH

Klasyfikacja ruchów robota przemysłowego na podstawie danych z monitoringu drgań z wykorzystaniem sieci neuronowej LSTM

Jakub Krawczyk

Monitorowanie I Klasyfikacja Ruchów Użytkownika W Środowisku VR

Kategoria: szkoły średnie

Kamil Widzyk

Prototyp Wielofunkcyjnego Przycisku

Kielar Emil

A Quadcopter Monitoring The Vegetation Using Remote Sensing

Joachim Komędera

Konwersja Elektryczna Motocykla ENDURO

Nagroda Dziekana WBMiI

Matúš KAČÍR, Lucia ŽUĽOVÁ

Nowa postać konstrukcyjna dwumasowego koła zamachowego z wielostopniowymi charakterystykami

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom wysokiego poziomu merytorycznego zgłoszonych prac oraz prezentacji.

inzynier-52.webp

Podczas konferencji zaaranżowaliśmy także studio, w którym rejestrowano wywiady z zaproszonymi gośćmi. Pytania przygotowali i zadawali studenci Wydziału Humaistyczno-Społecznego.

image009.webp

Kolejna edycja konferencji "Inżynier XXI Wieku" już za rok.... 6 grudnia 2024 roku... spodziewajcie się zatem Mikołaja!

inzynier2024.webp